Wypadnij dobrze na rozmowie o pracę – testy logiczne przygotowujące do rekrutacji

Aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, niektóre firmy przeprowadzają testy na kandydatach. W przeszłości robiono to, zadając kandydatom pytania dotyczące ich danych osobowych lub informacji z mediów społecznościowych. Problem z tym podejściem polega na tym, że nigdy nie można uzyskać doskonałej odpowiedzi. Innym problemem jest to, że może łatwo przekształcić się w rozmowę o pracę, podczas której zadajesz pytania, aby zobaczyć, jak dobrze znasz firmę i co oferuje w zamian za twoją wiedzę.

Dobrze radzą sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej zarówno słowami, jak i czynami. Twój występ powinien wydawać się tak pewny siebie i taki, jakbyś tam pracował od jakiegoś czasu.

Większość z nas przeszła w swojej karierze co najmniej jeden lub dwa testy rekrutacyjne. Zazwyczaj te testy wiążą się z następującymi problemami logicznymi.

Potencjalni klienci i rekruterzy często testują kandydatów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jest to powszechny proces w wielu branżach, a sygnał ostrzegawczy dla kandydatów jest to, czy chcą przejść przez ten proces.

Test logiki pozwala przewidzieć, które aspekty Twoich odpowiedzi będą miały znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zwykle wiąże się to z zadawaniem pytań o konkretne umiejętności, które posiadasz, takie jak umiejętności komunikacyjne, umiejętności pracy zespołowej, obiektywne stwierdzenie w CV lub to, jak dobrze potrafisz myśleć na własnych nogach. Testy te są zwykle używane na początku procesu rozmowy kwalifikacyjnej, aby ocenić, czy masz to, czego potrzeba, aby odnieść sukces w tej konkretnej roli na tym stanowisku.

Test logiki to zawsze dobry sposób na sprawdzenie, jak dobrze sobie poradzisz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Test logiczny powinien być w stanie ocenić twoją zdolność do działania w określonej dziedzinie wiedzy i dać wyobrażenie o tym, czy możesz rozwiązać problem, czy nie, gdy otrzymasz odpowiednie informacje.

Chcę wam opowiedzieć więcej o znaczeniu logicznego umysłu io tym, jak najlepiej wierzyć w siebie.

Nie powinniśmy myśleć o tych testach logicznych jak o zawodowcach, którzy mają trudności z jakimkolwiek wywiadem. To właściwie tylko sposób na przygotowanie się do każdego rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej. Zawsze należy przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej za pomocą testów logicznych.

W tej części omówimy tematy, które można wykorzystać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

W jaki sposób test rekrutacyjny może być przydatny w poszukiwaniu pracy?

Jest to wskazówka, jak być dobrym kandydatem do pracy, którą chcesz i jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Dobrze przygotowany kandydat do pracy ma większe szanse na znalezienie pracy. Najlepszym sposobem przygotowania się do testu rekrutacyjnego, jak pokazano w tym artykule, jest logiczne myślenie i zapisywanie swojej logiki, aby móc ją przećwiczyć przygotowując się do testu.

Najlepszym sposobem przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej jest spisanie wszystkich szczegółów swoich przeszłych doświadczeń, wyników w przeszłości i referencji, na których polegasz. Powinieneś również dobrze rozumieć, jakie są normalne pytania zadawane podczas rozmowy kwalifikacyjnej, takie jak oczekiwania dotyczące wynagrodzenia i wymagania, takie jak poziom doświadczenia itp.

Ważne jest, aby znać właściwe pytania, które należy zadać podczas testów rekrutacyjnych, zanim je przystąpisz. Pomoże ci to zrozumieć, które pytania mogą być trudne, a które łatwe, i pozwoli ci zbudować silny profil mentalny tego, jak wygląda każdy rodzaj testu.

Przedstawiamy serię artykułów poświęconych testom logicznym, które są wprowadzeniem do testów logicznych używanych podczas rozmowy kwalifikacyjnej.