Tests4job to serwis przygotowujący do testów rekrutacyjnych

Aby przygotować się do testów rekrutacyjnych, pracodawcy i rekruterzy muszą wiedzieć, jak różne wymagania zawodowe będą się kształtować podczas procesu testowego. Różne testy rekrutacyjne mogą służyć jako punkt odniesienia dla rodzaju testów, które należy wykonać, aby zorientować się, jaką rolę będzie odgrywać w teście.

Tests4job został stworzony przez rekrutera technicznego w celu zautomatyzowania procesu rekrutacji. Strona umożliwia kandydatom założenie konta i wykonanie odpowiednich testów pod kątem ich przydatności do pracy. Gdy kandydat zda test, automatycznie wysyłany jest e-mail z dalszymi szczegółami na temat pracy.

Jedną z cech testów rekrutacyjnych jest to, że są dużo mniej skomplikowane niż rozmowa kwalifikacyjna i bez żadnych formalności. Są również bardziej wydajne, ponieważ możesz po prostu opuścić test, gdy czujesz, że Twoje umiejętności zostały przetestowane.

W ostatnim tygodniu lutego 2016 r. zespół HR firmy przeprowadził test rekrutacyjny na kilku stanowiskach, które obejmowały zarówno stanowiska „techniczne”, jak i „nietechniczne”. Test miał być uczciwy i niezależny: nikt nie został zatrudniony ani odrzucony ze względu na wyniki testu, więc nie byli stronniczy przez doświadczenie lub osobiste preferencje.

Za pomocą testu możesz dowiedzieć się więcej o tym, czy Twoje odpowiedzi są poprawne i czy są odpowiednie.

Większość z nich powiedziałaby, że robią to, ponieważ kochają to, co robią, ale także dlatego, że dobrze się to opłaca. Czują się tak, jakby cała ich ciężka praca poszła na marne, podczas gdy w rzeczywistości sprawia to, że stają się bardziej wartościowi później i oszczędza czas na dłuższą metę.

Typowy test rekrutacyjny może wyglądać tak: Poprosi Cię o napisanie krótkiego eseju o Twoim ulubionym napoju. Musisz napisać 2-3 zdania i wybrać jedno z nich jako swoje ulubione.

Strona, która przygotowuje te testy do zatrudniania firm, nazywa się Tests4job. Na stronie znajduje się ponad 200 różnych testów, które obejmują różne tematy, takie jak to, jaka byłaby Twoja wymarzona praca, jak bardzo lubisz podróżować i jeść itp.

W obecnym scenariuszu ludzie do pracy są tylko jedną z wielu potrzeb, na które zwracają uwagę klienci. W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na testy i inne rodzaje szkoleń. Aby sprostać tej potrzebie, firmy stosują różnego rodzaju testy, aby upewnić się, że nie przeszkoliły zbyt dobrze swoich pracowników i że można ich obudzić we właściwym czasie.

Czy Ty szukasz nowej pracy? Nie wiesz, co dalej?

Nie powinniśmy myśleć o tych testach jako o bezużytecznych testach, które w żaden sposób nie pomagają.

Są one wykorzystywane przez pracodawców, aby zobaczyć, jakich ludzi powinni zatrudnić i jak sprawić, by pracowali nad projektem, nad którym pracują.

Testowanie pracy jest bardzo ważną czynnością. Pomaga firmom znaleźć najlepszego kandydata, a jeśli komuś się nie powiedzie, może oczyścić jego imię.

Obecny świat jest pełen możliwości zatrudnienia, ale nie wszystkie firmy są w stanie przyciągnąć potencjalnych kandydatów, a proces rekrutacji może być czasochłonny. Serwis „Test4job” pomoże rekruterom i tym, którzy chcą rozwijać swoją karierę, samodzielnie przygotowując test rekrutacyjny.